Czy będzie Resident Evil 1 remake?

Czy będzie Resident Evil 1 remake?

2024-04-05 0 przez Gierkowa redakcja

Czy Capcom przygotowuje się do stworzenia pełnometrażowego remake oryginalnego Resident Evil? To pytanie, które nurtuje fanów serii od dłuższego czasu. Po sukcesie remaków Resident Evil 2 i Resident Evil 3, wielu graczy zastanawia się, czy pierwsza część również doczeka się odświeżenia w pełnym wymiarze 3D.

Resident Evil 1 Remake już istnieje

Resident Evil 1 pojawił się na konsolę GameCube w 2002 roku (a także później na Wii, PlayStation 3, PlayStation 4, Windows, Xbox 360, Xbox One oraz Nintendo Switch), zachowując tradycyjną perspektywę kamery stałej charakterystyczną dla oryginału z 1996 roku. Resident Evil 1 Remake na GameCube była częścią umowy na wyłączność między Nintendo i Capcom. To było oszałamiające odświeżenie grafiki, dźwięku i mechaniki gry, które wzbudziło entuzjazm wśród fanów serii. Pojawiła się jego odświeżona wersja na Steam dostępna dla posiadaczy PC.

Jednakże, od czasu premiery pierwszego remake’u, wiele się zmieniło w świecie gier wideo. Wprowadzenie dynamicznej kamery zza pleców postaci oraz pełnej trójwymiarowości w remakach Resident Evil 2 i Resident Evil 3 przyniosło nową jakość do serii, dostarczając graczom jeszcze bardziej intensywne i przerażające doświadczenia.

W międzyczasie, oryginalna wersja Resident Evil zyskała kultowy status i nadal cieszy się uznaniem wśród fanów gatunku survival horror. Jednakże, wielu z nich zastanawia się, czy Capcom podejmie wyzwanie stworzenia odświeżonej wersji, która byłaby zgodna z nowoczesnymi standardami wizualnymi i rozgrywkowymi.

Jeszcze nie ma oficjalnych informacji na temat potencjalnego remaku Resident Evil 1, ale w obliczu sukcesu wcześniejszych remaków, nie można wykluczyć takiej możliwości w przyszłości. W końcu, Capcom ma bogate dziedzictwo w dziedzinie gier wideo i z pewnością zna wartość, jaką ma dla fanów odświeżenie klasycznych tytułów.

Resident Evil 9 i Resident Evil 1

Fani serii spekulują, że Resident Evil 1 remake może pojawić się już w 2025 roku lub w 2026 (seria będzie miała 30 lat, to dobra okazja na wydanie gry). Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych potwierdzeń, wiele osób śledzi każdą nową informację, próbując zgadywać, kiedy otrzymamy nową wersję klasycznego tytułu.

Aktualnie Capcom skupia się na pracach nad Resident Evil 9, co również budzi duże zainteresowanie wśród fanów. Jednakże, czy w międzyczasie pojawi się potwierdzenie dotyczącego remaku pierwszej części? Czas pokaże.

Podsumowanie

Czy zatem czeka nas nowa, pełnometrażowa wersja oryginalnego Resident Evil? Czas pokaże, czy legendarny tytuł zyska nowe życie w świetle współczesnych technologii.

Udostępnij: