Kiedy premiera Silent Hill 2 Remake?

Kiedy premiera Silent Hill 2 Remake?

2023-09-14 0 przez Gierkowa redakcja

Czekając na premierę Silent Hill 2 Remake, wszyscy fani serii są zafascynowani i nie mogą się doczekać, aby wrócić do mrocznego świata miasteczka Silent Hill. Jednakże, ostateczna data premiery wydaje się być jedną z najlepiej strzeżonych tajemnic w świecie gier. Wiele plotek i przecieków krąży wokół tej produkcji, ale jakie są najnowsze informacje na ten temat?

Według ostatnich doniesień, australijski sklep internetowy Gorilla Gaming opublikował przewidywaną datę premiery Silent Hill 2 Remake na 29 września, a teraz sklep ma ustawioną nową datę na 29 grudnia 2023 r. i cenę 89 USD – ale to może być zagrywka taktyczna sklepu, aby serwisy o grach wideo powielały informacje o tym i promowały sklep – nie wydaję się, aby Konami podało informacje komukolwiek, a już na pewno nie sklepom. Dzisiaj mamy 15 września 2023 roku, i wydanie Silent Hill 2 Remake przed 2023 wydaje się być nierealnym terminem. Przyczyny tego opóźnienia mogą być różne, ale jedno jest pewne – fani serii będą musieli jeszcze poczekać na powrót do mrocznego świata Silent Hill, wydaje się że premiera Silent Hill 2 Remake jest zaplanowana teraz przez Konami na 2024 rok. Bloober Team SA wydaje od czasu do czasu komunikaty na platformie “X” (dawniej Twitterze), zapewniając że pracują nad remake.

Aktualizacja (31.05.2024): oficjalna premiera gry na Steam jest aktualnie zaplanowana na 8 października 2024.

Opóźnienia i zmiany w planach

Nie jest to pierwszy raz, kiedy premiera gry z serii Silent Hill zostaje opóźniona. Historia serii jest pełna takich przypadków, co sprawia, że fani są przyzwyczajeni do oczekiwania. Konami, firma odpowiedzialna za serię, jest znana z tajemniczych działań i niewielkiej liczby informacji udostępnianych na temat swoich projektów. Dlatego też można przypuszczać, że opóźnienia i zmiany w planach są częścią strategii firmy.

Inne projekty Silent Hill

Oprócz Silent Hill 2 Remake, Konami ma w planach kilka innych projektów związanych z tą kultową serią. Jednym z nich jest Silent Hill F, którego premierę przewiduje się na wcześniejszy termin – 2025 rok. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla fanów serii, którzy nie mogą się doczekać nowych przygód w tajemniczym miasteczku.

Ponadto, film Return to Silent Hill jest w przygotowaniu i ma pojawić się już w 2024 roku. To kolejny powód do radości dla miłośników serii, którzy będą mieli okazję doświadczyć jej nie tylko w formie gry, ale także na dużym ekranie. Konami na pewno będzie chciało wykorzystać premierę Silent Hill 2 Remake, aby promować Silent Hill F oraz film Return to Silent Hill.

Informacje od aktora podkładającego głos

Jednym z ciekawszych źródeł informacji na temat daty premiery Silent Hill 2 Remake jest aktor podkładający głos głównemu bohaterowi. Według jego wypowiedzi, gra ma zadebiutować na początku 2024 roku. To byłoby zgodne z oczekiwaniami wielu fanów, ale trzeba pamiętać, że informacje od aktorów nie zawsze muszą być dokładne.

Inne premiery w październiku 2023 roku

Październik 2023 roku zapowiada się również jako interesujący czas dla miłośników gier. Poza oczekiwaną premierą Silent Hill 2 Remake, na horyzoncie pojawiają się dwie duże premiery: Alan Wake 2 oraz Alone in the Dark. To na pewno będzie gorący okres dla graczy, którzy będą mieli wiele produkcji do wyboru.

Podsumowując, data premiery Silent Hill 2 Remake pozostaje tajemnicą, choć wiele wskazuje na to, że będzie to wydarzenie warte oczekiwania. Warto śledzić najnowsze informacje i przecieki lub odwiedzać oficjalną stronę Silent Hill, ale jednocześnie przygotować się na ewentualne opóźnienia, które są niestety częścią historii serii. Niemniej jednak, fani Silent Hill mają wiele powodów do radości, ponieważ w najbliższych latach czeka ich wiele nowych przygód zarówno w formie gier, jak i filmów.

Udostępnij: