W jakiej kolejności grać w Resident Evil?

W jakiej kolejności grać w Resident Evil?

2023-09-07 0 przez Gierkowa redakcja

Resident Evil to jedna z najbardziej ikonicznych serii gier wideo w historii. Od swojego debiutu w 1996 roku seria ta przeszła wiele zmian i ewolucji. Dla nowych graczy może to być trochę przytłaczające, aby zdecydować, od której gry zacząć. W tym artykule omówimy, w jakiej kolejności grać w Resident Evil, aby jak najlepiej cieszyć się tą niesamowitą serią.

1. Resident Evil Remake (2002) lub Resident Evil 0 (2002): Początek historii

Jeśli jesteś nowym graczem serii Resident Evil i chcesz poznać główną fabułę, zacznij od jednej z tych dwóch gier. “Resident Evil Remake” to odświeżona wersja oryginalnej gry z 1996 roku, natomiast “Resident Evil 0” to prequel, który opowiada historię sprzed wydarzeń pierwszej części. Oba tytuły wprowadzą cię w atmosferę i klimat serii.

2. Resident Evil 2 Remake (2019): Klasyka w nowym wydaniu

Po zapoznaniu się z początkami serii, warto przejść do remasterowanej wersji “Resident Evil 2“. Ta gra jest uważana za jedną z najlepszych w serii i przynosi klasyczną historię z nowoczesnym wydaniem. Gra wciągnie cię w pełni w mroczny świat Raccoon City.

3. Resident Evil 3 Remake (2020): Kontynuacja RE2

Jeśli pokochałeś “Resident Evil 2 Remake”, to “Resident Evil 3 Remake” to naturalna kontynuacja. W tej grze wcielisz się w postać Jill Valentine i będziesz musiał stawić czoła niebezpiecznemu Nemesisowi. To kontynuacja wydarzeń z RE2 i rozwijająca fabułę historia.

4. Resident Evil 4 (2005): Przeskok w akcji

“Resident Evil 4” to moment, w którym seria przeszła znaczną zmianę. Zamiast tradycyjnego survival horroru, ta gra wprowadza bardziej akcję i dynamiczną rozgrywkę. Pomimo to jest to klasyk i niezwykle ważna część serii. Warto jednak jeszcze przed Resident Evil 4, zagrać w Resident Evil: Code – Veronica, niestety RE: Code – Veronica oficjalnie nie została wydana na PC, tylko konsole: PlayStation 4, GameCube, PlayStation 3, Dreamcast, PlayStation 2, Xbox 360.

5. Resident Evil 5 (2009) i Resident Evil 6 (2012): Wieloosobowa akcja

Te dwie gry (Resident Evil 5 i Resident Evil 6) wprowadzają wieloosobową rozgrywkę i bardziej akcję niż horror. Jeśli lubisz rozgrywkę kooperacyjną, to warto spróbować tych tytułów. Jednak niekoniecznie musisz je grać w kolejności. Jeśli jednak zdecydujesz się zagrać pamiętaj, aby przed 5 częścią ograć Resident Evil Revelations, a później w Resident Evil 6, by następnie według kolejności zagrać w Resident Evil Revelations 2. Pamiętaj, także że niektóre wersje gier są w pakietach i można kupić je taniej Np. Resident Evil 4, 5 i 6.

6. Resident Evil 7: Biohazard (2017): Powrót do korzeni

Resident Evil 7” powrócił do korzeni serii, oferując znakomity survival horror z widokiem pierwszej osoby. To zupełnie inny styl niż poprzednie części, ale stanowi odświeżenie serii.

7. Resident Evil Village (2021): Najnowsza odsłona

Ostatnia gra w serii, “Resident Evil Village“, kontynuuje historię z “Resident Evil 7” i wprowadza nowe elementy rozgrywki. Jest to aktualnie najnowsza odsłona serii.

Wybór kolejności, w jakiej grasz w gry Resident Evil, zależy od twoich preferencji. Możesz wybierać między remasterowanymi klasykami, bardziej akcyjnymi tytułami lub wrócić do korzeni serii. Pamiętaj, że każda gra ma swoją unikalną atmosferę i styl rozgrywki, więc warto spróbować różnych części. Pamiętaj, że jeśli Ci mało możesz ogrywać dlc Np. gdy ukończymy Resident Evil Village możemy zagrać w Shadows of Rose DLC.

Udostępnij: