Resident Evil 2 Remake jak pokonać Tyranta?

Resident Evil 2 Remake jak pokonać Tyranta?

2023-07-25 1 przez Gierkowa redakcja

W grze “Resident Evil 2 Remake”, gracze przechodzący fabułę jako Leon Kennedy napotkają na jednego z najbardziej przerażających i nieustępliwych przeciwników – Tyranta, znanego również jako Mr. X. Walka z tym nieśmiertelnym potworem może być nie lada wyzwaniem, ale przygotowaliśmy dla Was niektóre skuteczne strategie, które pomogą Wam go zwyciężyć.

1. Uważaj na jego głowę!

Tyrant jest potężnym przeciwnikiem, ale jedynie jego głowa jest podatna na ataki. Skupiaj się na oddawaniu celnych strzałów w jego mózg, co osłabi go na chwilę.

2. Wykorzystaj dostępne zasoby

Zanim rozpoczniesz walkę z Tyranem, upewnij się, że masz odpowiednie wyposażenie ze skrzyni, w tym środki medyczne. To walka, w której nie warto oszczędzać amunicji, więc wykorzystuj ją rozsądnie.

3. Stawiaj na uniki

Arena walki z Tyranem nie jest zbyt obszerna, więc unikaj jego ciosów, skupiając się bardziej na unikach niż na bezpośrednim ataku.

4. Celuj w serce

Najbardziej wrażliwym punktem na ciele Tyran to jego serce. Używając na przykład pistoletu Lightning Hawk, zadawaj mu silne obrażenia w to miejsce.

5. Wykorzystaj znalezioną rakietnicę

Podczas walki, na arenie zostanie zrzucona skrzynia z rakietnicą w środku. Wystrzel z niej jeden strzał w Tyrana, by zakończyć pojedynek. Zazwyczaj po kilku minutach zostanie ona wyrzucona z helikoptera.

6. Bądź cicho i ostrożny

Unikaj niepotrzebnego hałasu, ponieważ Tyran może wpaść na Ciebie nawet w bezpiecznych pomieszczeniach. Słuchaj jego kroków i zachowaj ostrożność.

7. Uciekaj, jeśli to możliwe

Jeśli sytuacja wydaje się zbyt niebezpieczna, nie wahaj się uciekać. Oddal się od Tyranem, by zyskać trochę oddechu.

8. Wartość zagadek

Niektóre zagadki na komisariacie policji nie wymagają konfrontacji z Tyranem. Próbuj znaleźć alternatywne drogi i przemierzaj różne obszary, by zdobyć dodatkowe przedmioty i broń.

Kilka słów na koniec

Pokonanie Tyranem w grze “Resident Evil 2 Remake” to wyjątkowo emocjonujące doświadczenie, a dzięki naszym wskazówkom, powinno być teraz łatwiejsze. Pamiętaj, że Tyrant jest nieustępliwy, więc zawsze miej na uwadze swoje zasoby i zachowaj ostrożność. Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu, a teraz udaj się na komisariat policji i zmierz się z Tyranem! Powodzenia!

Udostępnij: